Masaż Lomi Lomi

Masaż Lomi Lomi uznawany jest za jeden z najcudowniejszych na świecie, nazwany "masażem kochających rąk".

 

Lomi Lomi pomaga osiągnąć równowagę pomiędzy

Ciałem, Umysłem i Duchem.

 

Każdy masaż jest wyjątkowy, niepowtarzalny i dlatego wrażenia za każdym razem mogą być zupełnie inne.

Masaż Lomi Lomi wykonywany jest w magicznej atmosferze światła świec z unoszącym się wokól zapachem kadzideł, uzupełnianym przez kojące dźwięki relaksacyjnej muzyki. Dzięki podgrzewanym olejkom, mięśnie masowanej osoby odczuwają natychmiastową ulgę, co pomaga w pełni się odprężyć. Taneczne płynne ruchy masażysty prowadzone przez całe ciało uwalniają wszelkie powstałe napięcia w mięśniach.

Lomi Lomi nie jest masażem wyłącznie fizycznym. Oddziałuje on również bardzo głęboko na stan psychiczny człowieka. Jest bardzo głęboki energetycznie, często sięga do uczuć zakorzenionych, aż w dzieciństwie. Niejednokrotnie bywa 'psychoterapią przez dotyk'.

Masaż Lomi Lomi głęboko zakorzeniony w hawajskiej tradycji. Kryje się za nim filozofia Huny, według której cały świat przenika energia zwana przez Hawajczyków mana, którą można wykorzystać do swych potrzeb.

Przeznaczony był kiedyś dla wodzów i szamanów. Hawajczycy dbali o swoich przywódców, aby byli w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej i mogli podejmować najlepsze decyzje dla ludzi i środowiska.

Masaże były wykonywane przez Kahunów – mistrzów tej sztuki dotyku w heiau – miejscach świętych o wysokiej energii. Kahuni wykonywali go przez wiele godzin a czasami nawet wiele dni, przy akompaniamencie wielogłosowych uzdrawiających pieśni. Celem było rozpuszczenie wszystkich zgromadzonych napięć. Ta odmiana masażu wykonywana w świątyniach nazwana została Lomi Lomi Nui, czyli masaż szczególny, jedyny, niepowtarzalny.

Lomi jest hawajskim słowem określającym masaż. W wolnym tłumaczeniu oznacza uciskanie, ugniatanie, a także otwieranie się na miłość. Powtórzenie słowa Lomi wzmacnia jego znaczenie, podkreśla jego wyjątkowość. Lomi Lomi jest więc masażem, który przekazuje jedyne w swoim rodzaju uczucie zadowolenia, błogości, miłości.

W dzisiejszych czasach wszyscy potrzebujemy rozładowania stresu, w którym żyjemy, więc ten piękny dotyk bardzo nam pomaga. Po masażu często można osiągnąć stan gotowości do podejmowania trudnych decyzji, zmian w życiu. Masaż wykonywany w intencji pomaga w realizacji zamierzeń poprzez stworzenie wolnej przestrzeni i stanu wyczekiwania najlepszego.


Zalety masażu Lomi Lomi

Celem masażu Lomi Lomi Nui jest nie tylko rozluźnienie naprężonych mięśni i praca z ciałem, ale zajmowanie się człowiekiem jako całością – włączając w to jego psychikę, emocje, ducha.

Nasze stłumione emocje, stres, ciężkie przeżycia zapisują się w naszych mięśniach. Blokują przepływ siły życiowej – MANA w organizmie i zaburzając jego harmonię. Dzięki pracy z tym masażem można odblokować stłumione emocje, rozpuścić napięcia w ciele, a przede wszystkim pobudzić uzdrawiające siły naszego organizmu, aby w naturalny sposób pomogły wrócić nam do stanu równowagi, zdrowia.

Harmonijny masaż, łączy w sobie dotyk i taniec, a jego działanie wpływa zarówno na sferę fizyczną, jak też emocjonalną, a nawet duchową.


Masaż Lomi Lomi pomaga osiągnąć równowagę pomiędzy

Ciałem, Umysłem i Duchem.

 

Na poziomie fizycznym masaż Lomi Lomi działa odmładzająco, pobudzając układ limfatyczny i krwionośny w ciele, oczyszcza komórki z toksyn, wspomaga przemianę materii. Wpływa też pozytywnie na układy krążenia, trawienny, kostny czy nerwowy.

W Lomi Lomi dużo uwagi poświęca się pracy ze stawami, dzięki czemu stają się one bardziej elastyczne. Równie ważne jest to, że uwalniane są napięcia mięśniowe w coraz głębszych warstwach ciała, dzięki czemu stwardniałe tkanki stają się znowu miękkie.

Odblokowywane są miejsca, które napinaliśmy podczas stresu, dzięki czemu energia znowu może swobodnie płynąć w ciele. Wiele osób czuje się po zabiegu bardzo lekko.

Masaż przywraca świadomość ciała. Jest w stanie szybciej usunąć napięcia albo nawet nie pozwolić na ich wystąpienie.

Na poziomie emocjonalnym masaż w naturalny i łagodny sposób pomaga usunąć istniejące obawy, uwolnić się od obciążających wzorców myślowych i przyzwyczajeń. Owocuje to większą stabilnością emocjonalną, większą gotowością do przyjrzenia się istniejącym problemom i szukaniu sposobów na ich rozwiązanie.

Często zdarza się, że podczas masażu Lomi Lomi u wielu osób budzi się życzenie zmiany swojej sytuacji życiowej. A ponieważ masaż budzi naszą moc i radość życia, poszerza fizyczną i duchową przestrzeń – wiele osób rzeczywiście nabiera energii aby to zrobić.

Na poziomie duchowym masaż działa z pełną miłości troską, dzięki czemu łatwiej nam akceptować siebie i to co się wydarza w naszym życiu. Otwieramy się wtedy również na obfitość, która płynie z Wszechświata.